به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13956 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 6174 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 5603 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • نقش زنان در حکومت امام زمان علیه السلام-بخش سوم 
 • هستید
 • نقش زنان در حکومت امام زمان علیه السلام-بخش سوم
  naghsh zanan

  نقش زنان در حکومت امام زمان علیه السلام

  بخش اول نقش زنان در پست قبلی گفته شد. بخش دوم زنان در حکومت قائم آل محمد علیه السلام چه می کنند، چه کسانی هستند، چند نفرند، از کجا می آیند وچه مسؤولیتی بر عهده دارند؟

  هم اکنون ببینید : وقایع روز دوم محرم

  ب: زنان آسمانی
  دسته دوم چهارصد بانوی برگزیده هستند که خداوند برای حکومت جهانی حضرت ولی عصر علیه السلام در آسمان ذخیره کرده است وبا ظهور آن حضرت به همراه حضرت عیسی علیه السلام به زمین می آیند.
  ابوهریره از پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم روایت کرده که: «ینزل عیسی بن مریم علی ثمان ماة رجل واربع مائة اِمرأة خیار من علی الارض وأصلح من مضی»(۱۳).
  عیسی بن مریم به همراه هشتصد مرد و چهارصد زن از بهترین وشایسته ترین افراد روی زمین فرود خواهد آمد.
  در اینکه این زنان از امتهای پیشین هستند یا امت اسلامی زمان پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم ومعصومین قدس سرهما هستند یا از دورانهای مختلف، واز چه زمان وبه چه علت به آسمان برده شده اند وبرای عهده داری منصبی در حکومت حضرت می آیند یا برای مسایل دیگر؟ اینها پرسش هایی است که این حدیث از آن چیزی نمی گوید.
  ج: رجعت زنان
  سومین گروه از یاوران حضرت بقیة الله علیه السلام زنانی هستند که خداوند به برکت ظهور امام زمان آنها را زنده خواهد کرد وبار دیگر به دنیا رجعت خواهند نمود. این گروه دو دسته اند: برخی با نام و نشان از زنده شدنشان خبر داده شده وبرخی دیگر فقط از آمدنشان سخن به میان آمده است.
  پیش از ادامه بحث، عقیده شیعه نسبت به رجعت را بررسی می کنیم.
  یکی از عقاید مسلّم شیعه این است که همزمان با ظهور مهدی آل محمد علیه السلام برخی از پیامبران مانند حضرت خاتم الانبیاء ومعصومین قدس سرهما همانند امیر مؤمنان علیه السلام وامام حسین علیه السلام وبرخی از مؤمنان حقیقی وپیروان اهل بیت به اذن پروردگار زنده خواهند شد وبار دیگر به دنیا باز می گردند. بازگشت این عده نه تنها غیر ممکن نیست بلکه از نظر قرآن کریم این پدیده امری مسلم است که آیات متعددی از آن سخن گفته است. در سوره بقره می خوانیم:
  آیا ندیدی جمعیتی را که از ترس مرگ از خانه های خود فرار کردند وآنان هزاران نفر بودند! خداوند به آنها گفت بمیرید. سپس خدا آنها را زنده کرد وماجرای زندگی دوباره آنهارا درس عبرتی برای آیندگان قرار داد…(۱۴).
  همچنین قرآن کریم در آیه ای دیگر می فرماید: یا همانند کسی که از کنار یک آبادی (ویران شده) عبور کرد، در حالی که دیوارهای آن به روی سقفها فرو ریخته بود و(اجساد واستخوان های اهل آن در هر سو پراکنده بود. او با خود) گفت: چگونه خداوند آنها را پس از مرگ زنده می کند! (در این هنگام) خدا او را یکصد سال میراند، سپس زنده کرد وبه او گفت: چه قدر درنگ کردی؟ گفت: یک روز یا بخشی از یک روز. فرمود: نه بلکه یکصد سال درنگ کردی. نگاه کن به غذا ونوشیدنی خود (که همراه داشتی وبا گذشت سالها) هیچ گونه تغییر نیافته است؛ ولی به الاغ خود نگاه کن (که چگونه از هم متلاشی شده است. این زنده شدن تو پس از مرگ، هم برای اطمینان خاطر تو است وهم) برای اینکه تو را نشانه برای مردم قرار دهیم. اکنون به استخوان های مرکب خود نگاه کن که چگونه آنها را برداشته، به هم پیوند می دهیم وگوشت بر آن می رویانیم. هنگامی که این حقایق بر او آشکار شد، گفت: می دانم خدا بر هر کاری توانا است(۱۵).
  سید مرتضی علم الهدی در این باره می نویسد: علت اینکه شیعه عقیده دارد که خداوند در موقع ظهور امام زمان علیه السلام برخی از مردگان را زنده می گرداند این است که به ثواب یاری امام زمان نایل شوند ودولت حق آل محمد را که در انتظار آن بوده اند از نزدیک شاهد باشند وتا انتقام عده ای از ظالمان را به چشم ببینند واز ظهور حق واعتلای کلمه توحید لذت ببرند(۱۶).
  در منابع معتبر اسلامی نام سیزده زن یاد می شود که به هنگام ظهور قائم آل محمد صلی الله علیه وآله وسلم زنده خواهند شد ودر لشکر امام زمان به مداوای مجروحان جنگی وسرپرستی بیماران خواهند پرداخت.
  طبری در دلائل الامامة، از مفضل بن عمر نقل کرده که امام صادق فرمود: همراه قائم (آل محمد صلی الله علیه وآله وسلم) سیزده زن خواهند بود. گفتم آنها را برای چه کاری می خواهد؟
  فرمود: به مداوای مجروحان پرداخته، سرپرستی بیماران را به عهده خواهند گرفت. عرض کردم: نام آنها را بفرمایید.
  فرمود: قنواء، دختر رشید هجری، ام ایمن، حبابه والبیه، سمیه، مادر عمار یاسر، زبیده ام خالد احمسیه، ام سعید حنفیه، صیانه ماشطه، ام خالد جهنّیه(۱۷).
  صیانه ماشطه در زمان حضرت موسی می زیسته است ومادر عمار یاسر در ابتدای بعثت به شهادت رسید. حبابه در زمان علی علیه السلام وقنواء در زمان امام حسن وامام حسین علیه السلام وبقیه در زمان های دیگر زندگی می کرده اند.
  این گروه سیزده نفری رجعت خواهند کرد وخداوند برای قدردانی از آنها، به برکت امام زمان آنها را زنده خواهد کرد.

  منبع: کتاب نقش زنان حکومت امام زمان

  2+

  این پست در تاریخ سپتامبر 12, 2018 توسط مدیریت یارگمنام ارسال شده است .

  800
  2+
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H