به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

پیامدهای تکبر در قرآن کریم

بازدید : 11 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

پیامدهای تکبر در قرآن کریم

بازدید : 11 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13311 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 5853 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 4980 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر نشانه ای برای تحقق خروج سفیانی 
 • هستید
 • روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر نشانه ای برای تحقق خروج سفیانی

  (بسم الله الرحمن الرحیم)

  سدير از امام صادق عليه السّلام حديث مى كند كه آن حضرت فرمودند:

  اى سدير! در خانه خودت قرار بگير و مانند فرش منزل باش و ساكت بمان تا وقتى كه سفيانى خروج مى كند. به مجرد رسيدن خبر خروج سفيانى فورا به سوى ما (مهدى ما) حركت كن اگر چه با پاى پياده باشد. عرض كردم : آيا پيش از اين جريان نشانه اى هست كه دليل بر تحقق خروج سفيانى باشد؟ فرمودند: آرى . و با سه انگشت اشاره به شام فرمودند و توضيح دادند كه سه پرچم در اهتزاز مى آيد:

  ۱. پرچم حسنيه

  ۲. پرچم امويه

  ۳. پرچم قيسيه

  در همين اثنا سفيانى خروج مى كند و پيروان هر سه پرچم را مانند محصولات زراعى درو مى كند و به كشتارى دست مى زند كه مانند آن را هيچگاه نديده اى.
  بحارالانوار،ج۵۲،ص۲۷۰.۲۷۱

  پیش‌قراولان خروج سفیانی

  داعش- عکس آرشیوی


  شباهت داعش و خروج سفیانی/ داعش پیش‌قراول خروج سفیانی

  بالا گرفتن فتنه در عراق و هجمه گروه تروریستی داعش بر سرزمین‌های شیعی عراق، دیگر بار تنور مصداق‌سازی را گرم کرده و بر این شبهه دامن زده شد که شاید به راستی داعش و همه آنچه که با درنده‌خویی و سبعیّت بر سر شیعیان مظلوم عراق می‌آورد، پیش‌قراولان خروج سفیانی و بلافاصله پس از آن، ظهور حضرت ولیّ عصر(عج) باشد.

  آنچه که باعث تقویت این شبهه شده، عبارتند از:

  ۱. آغاز فتنه‌ها از سوریه، به عنوان یکی از مناطق مهم و مرکزی شامات قدیم؛

  ۲. پوشش ظاهری تروری
  ست‌ها (دستار سیاه، پیراهن، شلوار و….)؛

  ۳. هیئت ظاهری (محاسن بلند)، بیرق سیاه منقوش با دو شعار لااله الّا الله و محمّد رسول الله؛

  ۴. سردادن شعارهای سلفی و تکفیری و اظهار ضدّیت تمام عیار با رویکرد شیعی و سنّت‌های شیعیان؛

  ۵. کشتار بی‌رحمانه (ذبح، مثله اجساد و…) و اعمال شنیع مشمئز کننده؛

  ۶. ارائه برخی نشانه‌های گمراه کننده، مانند اظهار علاقه مفتی سلفی، عرعور برای گردآوردن تروریست‌ها، زیر پرچم سفیانی، راه‌اندازی گردان‌های یزید و معاویه، انتخاب لقب سفیانی برای ترکی النبعلی پدر معنوی داعش و…

  روایات رسیده و موجود در منابع و مصادر شیعی و سنّی، درباره وقایع قبل از ظهور کبرا و خیزش سفیانی و اعمال و اقوال او و سپاهیانش، توضیحاتی ارائه می‌کند که هر ناظر بی‌طرفی در وقت مشاهده وضعیّت سال‌های اخیر سوریه و عراق، جای این احتمال را دور از نظر نمی‌بیند که این وقایع مصادیق نشانه‌های ارائه شده در روایاتند؛ برای مثال رسول اکرم(ص) فرمودند:

  «مردی از دل دمشق خروج می‌کند که به او سفیانی می‌گویند و همه پیروانش از نژاد کلب هستند. به قدری خون می‌ریزد که نوبت به شکافتن شکم زنان و سر بریدن کودکان می‌رسد. تیره قیس در برابرش قیام می‌کند. همه را می‌کشد و کسی نمی‌تواند از خود دفاع کند…»[۵]

  تجربه حرکت‌های موذیانه، حیله‌گرانه و کین‌جویان صلیبی و صهیونی نشان می‌دهد که آنان هماره از زمینه‌های فرهنگی موجود در میان سنّت‌ها، آئین‌ها، باورها و علایق ساکنان شرق اسلامی، حدّاکثر استفاده را برای دست‌یابی به مقاصد پلید استعماری خود برده‌اند. این‌همه درحالی‌است که هماره در میان عموم اقوام و ملل، جماعتی شتابزده، متعصّب و با روحیه هیجانی پیدا می‌شوند که به اتّکای کم‌ترین اطّلاعات و آگاهی در حرکتی عجولانه و احساسی، سبب به وجود آمدن جریان‌های اجتماعی، سیاسی شده و خسارات بسیاری را به خود و جامعه خود وارد ساخته‌اند.

  سفیانی کیست؟

  شباهت داعش و خروج سفیانی/ داعش پیش‌قراول خروج سفیانی
  پيش از قيام حضرت مهدی‏ (عج) مردی از نسل ابوسفيان در منطقه شام خروج می کند و با تظاهر به دينداری، گروه زيادی از مسلمانان را فريب می دهد و بخش گسترده ‏ای از سرزمين‏ های اسلامی را به تصرف خود در می آورد. او بر مناطق پنجگانه – شام، حمص، فلسطين، اردن، قنسرين و منطقه عراق – سيطره می يابد و در کوفه و نجف، به قتل عام شيعيان می پردازد و برای کشتن و يافتن آنان جايزه تعيين می کند. ۶

  از روايات استفاده می شود مدت حکومت او نه ماه است. [۷] سفيانی، با اين که از خبيث‏ ترين و پليدترين مردمان است؛ ولی همواره ذکر «يا رب يا رب» بر زبانش جاری است. [۸]

  وي آن گاه که از ظهور حضرت حجّت‏(عج) با خبر می گردد، با سپاهی عظيم به جنگ ایشان می ‏رود. وي در منطقه «بيداء» (بين مکه و مدينه) با سپاه امام‏(عج) برخورد می ‏کند و به امر خدا، همه لشکريان وی – به جز چند نفر – در زمين فرو می ‏روند و هلاک می شوند. [۹]

  از روايات استفاده می شود خروج سفيانی از نشانه های حتمی ظهور است؛ [۱۰] ولی اين که سفيانی کيست و چه ويژگی ‏هايی دارد و چگونه خروج می کند و… چندان روشن نيست. از برخی روايات استفاده می ‏شود: نام وی عثمان بن عنبسه [۱۱] و از خاندان ابوسفيان است که در دوره غيبت خروج می کند. البته برخی اين احتمال را مردود و سند آن روايات را ضعيف دانسته‏ اند. [۱۲]

  در برخی از روايات از امام‏(عج) در مورد نام سفيانی پرسيده شد و آن حضرت از بيان آن خودداری کردند؛ [۱۳] حال آنکه اگر نام وی مشخص بود، دليلی نداشت که از بردن نام وی خودداري کند.

  برخی معتقدند: سفيانی فرد مشخصی نيست؛ بلکه فردی است با ويژگي‏های ابوسفيان که در آستانه ظهور حضرت مهدی‏(عج) به طرفداری از باطل، خروج می‏ کند و مسلمانان را به انحراف می کشاند.

  اينها در بيان نظر خود می‏ گويند: در حقيقت، ابوسفيان، به عنوان سر سلسله سفيانيان، سمبل و نماد پليدی است او غارتگری بود که با رباخواری، زورگويی و چپاول اموال مردم، ثروت‏های هنگفتی به چنگ آورده بود و از راه فريب و استثمار توده‏ های ستم کشيده و ترويج خرافات و دامن زدن به نظام طبقاتی جاهلی، قدرت فراوانی داشت.

  ابوسفيان، به عنوان سردمدار شرک و بت پرستي و سرمايه داري طاغوتی، هر نوع حرکت و جنبشی را که دم از عدالت، برادري و آزادی می ‏زد، دشمن شماره يک خود می ‏دانست و با قدرت تمام در برابر آن به مبارزه بر می‏ خاست. [۱۴]

  بر اساس اين ديدگاه سفيانی، فردی است با اين ويژگي‏ها که در برابر انقلاب بزرگ و جهانی حضرت مهدی‏ (عج) خروج می کند و تلاش‏های فراوانی براي رودررويی با آن به عمل می ‏آورد.

  بنابراين، در حقيقت سفيانی يک جريان است، نه يک شخص. سفيانی جريان باطل در بستر تاريخ است، و بر فرض هم که سفيانی را از نسل ابوسفيان بدانيم، اشکالی به وجود نمی‏ آيد و آخرين مهره اين زنجيره، همان سفيانی است که در آستانه ظهور حضرت قائم‏ (عج)خروج می‏ کند.

  ماجرای عذاب سپاه سفیانی در قرآن کریم

  « افامن الذین مکروا السیئات ان یخسف الله بهم الارض او یأتیهم العذاب من حیث لا یشعرون او یاخذهم تقلبهم فماهم بمعجزین » _نحل، آیه ۴۵_( آیا توطئه گران از این که خدا آنان را در زمین فرو بّرد یا از جایی که حدس نمی زنند عذاب برایشان فرود آید، یا در حال رفت و آمد گریبانشان را بگیرد و از دستشان کاری بر نیاید، ایمن شدند؟»
  امام باقر (علیه السلام) فرمود: این آیه به ماجرای فرو رفتن سپاه سفیانی در«بیدا» اشاره دارد.[۱۵]

  « قل هو القاد علی ان یبعث علیکم عذاباً من فوقکم او من تحت ارجلکم او یلبسکم شیعاً و یذیق بعضکم بأس بعض انظر کیف نصرف الآیات لعلهم یفقهون » _انعام، آیه ۶۵_( بگو او قادر است از بالای سر یا از زیر پایتان عذابی بر شما بفرستد یا شما را گرفتار تفرقه کند و عذاب بعضی از شما را به بعضی (دیگر) بچشاند. بنگر که چگونه آیات (خود) را (به شیوه‌های) گوناگون بیان می کنیم. باشد که آنان بفهمند.»
  در احادیث پیشوایان معصوم (علیهم السلام) جمله «او من تحت ارجلکم»(یا از زیر پاهایتان) به فرو رفتن سپاه سفیانی در بیدا تفسیر گردیده است.[۱۶]

  شکل‌گیری فرقه‌های آخرالزّمان‌گرا

  طیّ دو یا سه دهه اخیر، ساکنان ایران، عراق، مصر و دیگران، برای جبران خسارات حاصل از شکل‌گیری فرقه‌های آخرالزّمان‌گرا و موعودگرا تاوان سنگینی در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، امنیّتی و حتّی اقتصادی پرداخته‌اند.

  از اوّلین روزهای شکل‌گیری دو جریان فرقه‌ای وهّابیت و بهائیت (در قرن دوازدهم هجری) اوّلی در مهم‌ترین نقطه کانون جهان اهل سنّت، یعنی «حجاز» و دومی در مهم‌ترین نقطه کانونی جهان شیعی، یعنی ایران، تا به امروز صدها فرقه کوچک و بزرگ در نقاط مختلف، از جهان اسلام به وجود آمده و جمع بزرگی از مردم را با خود همراه ساخته و با جریان‌سازی مذهبی، اجتماعی و حتّی سیاسی، خسارات بزرگی را به کیان فرهنگی و مادّی مسلمانان وارد ساختند. تجربه نشان می‌دهد که بخش بزرگی از این جریانات با همه تعصّب مذهبی و ادّعاها، به نهادهای امنیّتی رژیم‌های غربی و صهیونی متّصل بوده و به ایفای نقش و مأموریت مشغول بوده‌اند. جریان احمد حسن الیمانی در عراق، که امروزه دامنه تبلیغات و یارگیری‌اش به استان‌های جنوبی ایران نیز رسیده است، نمونه بارزی از این جریانات فرقه‌ای آخرالزّمان‌گرای وابسته به دستگاه‌های امنیّتی صهیونی و صلیبی‌اند.

  جذّابیت مباحث آخرالزّمانی، به ویژه در شرایط سیاسی، اجتماعی سخت و بن‌بست‌های اقتصادی، تا حدّی است که در نیم‌روزی می‌تواند جماعت بزرگی را به گرد قطبی، شیخی، مرشدی و مدّعی‌ای جمع کند.

  پروژه آرمگدون

  شباهت داعش و خروج سفیانی/ داعش پیش‌قراول خروج سفیانی
  اجرای پروژه شبیه‌سازی واقعه ظهور موعود، توسط اتّحاد صلیب و صهیون، تنها یکی از میادین جریان‌ساز سال‌های اخیر است که تنها با حضور جریان سلفی مجال تحقّق پیدا می‌کند.

  در کشاکش رویارویی بزرگ شرق اسلامی با غرب صلیبی، صهیونی، در حالی‌که غرب پایان تاریخ خود را به تجربه نشسته و در ازدحام بحران‌های چند وجهی، همه مجال تجدید حیات فرهنگی، تمدّنی را از دست داده است، سران مجامع مخفی و اشرار یهود به خوبی دریافته‌اند که تنها اجرای پروژه جعلی شبیه‌سازی واقعه ظهور موعود و وارد آوردن شرق اسلامی در میدان جنگ آخرالزّمانی آرمگدون، می‌توانند برای همیشه خود را از تهدید فرهنگی و تمدّنی شرق اسلامی خلاص کنند.

  وجود باور مذهبی و سنّتی و ظهور منجی موعود در میان مسلمانان و انتظار دیدار این واقعه شریف در این عصر و زمان، به امید خلاصی از همه ظلم‌ها و ستم‌های چندوجهی، این امکان را در این منطقه حسّاس از شرق اسلامی فراهم آورده است تا به ناگهان و با مشاهده نشانه‌های وقوع این امر عظیم، پای در میدان حادثه بگذارند. درست در همین شرایط است که اتّفاق و اتّحاد صلیب و صهیون می‌تواند با یک گام بزرگ، ضمن تخلیه همه توان و انرژی نهفته در میان ساکنان این سرزمین در منازعات قومی، قبیله‌ای و مذهبی، پروژه آرمگدون را عملیاتی کرده و سلطه جهانی خود را در قالب حکومت جهانی بنی‌اسرائیلی با محوریّت فلسطین اشغالی تکمیل نماید.

  آگاهی مراکز مطالعات مذهبی غربی و یهودی از دریافت‌های مهدوی و آخرالزّمانی مسلمانان و امکان شبیه‌سازی نشانه‌های یاد شده در روایات، از مسیر وارد آوردن جریان‌های سلفی تکفیری، طیّ چند سال اخیر، این امکان را فراهم آورده است تا جمعیّت بزرگی از مسلمانان دچار شبهه شده و گمان برند که حرکت سلفی تکفیری از شام و پس از آن، حمله به عراق، همان واقعه پیش‌گویی شده در روایات و احادیث آخرالزّمانی اسلامی است.

  سلفی‌ها به خوبی آموزش دیده‌اند تا اخبار موجود در روایات و احادیث را نمونه‌سازی کنند و با قتل عامّ مردم، ذبح مظلومان، مثله کردن اجساد، کین‌ورزی با شیعیان و … همگان را مطمئن کنند که به راستی، اینان پیش‌قراولان سفیانی‌اند که خود را برای همراهی با او در تأسیس دولت اموی شام و عراق مهیّا می‌سازند.

  به‌رغم بسیاری از شباهت‌ها میان آنچه روایات اسلامی پیش‌گویی فرموده‌اند و این عمله‌های صلیب و صهیون، نسبتی نیست؛ اگر چه آن ملعون آخرین، سفیانی اموی نیز دست‌پروده یهود و مورد حمایت یهودیان خواهد بود. حال چنانچه مسلمانان، به ویژه شیعیان آل محمّد(ص) با این پیش فرض وارد معرکه شوند، پیش از آنکه مجال ضربه زدن جدّی به این جماعت را پیدا کنند و قبل از آنکه مولا و سرورمان اذن قیام پیدا کنند، این مستضعفان در مسلخ طرّاحی شده ائتلاف خونین نابود می‌شوند.

  یورش جمله کین‌ورزان، اعمّ از بعثی‌ها، منافقین، بهائی‌ها و سلفی‌ها زیر چتر داعش، کیان شیعیان آل محمّد(ص) را هدف قرار داده است؛ زیرا شیعیان جهادگر، تنها گروه مقابله کننده با حرکت‌های تمامیّت‌خواهانه صلیبی و صهیونی‌اند و بزرگترین مانع در اجرای آخرین مرحله از پروژه حکومت جهانی یهود.

  شیعیان در ایران، عراق و سوریه، بزرگترین مانع در اجرای طرح خاورمیانه بزرگ و تفکیک کشورهای بزرگی، چون ایران و عراق به هشت کشور کوچکند. بدین سبب است که عرض می‌کنم، واقعه منحصراً به عراق مربوط نمی‌شود و در مقابله با این یورش‌ها نمی‌بایست تردید به خود راه داد. چنانچه این سیل در عراق مهار و دفع نشود، در کمتر از شش ماه «خوزستان» را در خود خواهد گرفت.

  سران صلیب و صهیون از دکترین مغول و استراتژی‌های چنگیز و هولاکو در رهبری هجوم ملخ‌وار سلفی‌ها استفاده کرده‌اند و بدین سبب، شیوه عمل آنها با سایر هجمه‌های تجربه شده متفاوت است.

  شبیه‌سازی حرکت داعش و سایر جریانات سلفی در سوریه و شمال «آفریقا» (دامس، جبهه النّصره و…) با جریانات پیش‌گویی شده در روایات و احادیث آخرالزّمانی در سال‌های قبل از ظهور، نمی‌بایست ما را فریفته و دچار شبهه کند. این پیش‌فرض عواقبی بس خطرناک دارد. حدّاقل خسارت این شبهه، نومید شدن مستضعفان و شیعیان از ظهور امام(ع) است. بنابر تصریح برخی روایات، شماری از مردم، نادانسته در اثر نومیدی، دل به انکار امام می‌سپارند.

  داعش و درهای گشوده شده جهاد برای ما

  شباهت داعش و خروج سفیانی/ داعش پیش‌قراول خروج سفیانی

  گویا دیگر بار، درهای جهاد فی سبیل‌الله بر مؤمنان آل محمّد(ص) گشوده شده است. دور نیست که همّت و حضور مجاهدان در جبهه نبرد با احزاب (صلیبی، سلفی و صهیونی)، خداوند مکر مکّاران را به خودشان برگردانده و پیروزی و آرامش را به منطقه و سروری را به شیعیان هدیه کند.

  گویا دیگر بار خداوند متعال امتحان و ابتلای مهمّی را فراروی مؤمنان آل محمّد(ص) قرار داده است. دور نیست که با ابزار آمادگی و حضور مجاهدان در صحنه نبرد، همراه با طلب و تقاضا از خداوند برای خارج ساختن مستضعفان از اضطرار و اضطراب بزرگ، درهای رحمت گشوده شده و امام مستضعفان و منجیّ درماندگان، از پس پرده غیبت خارج شوند، مکر یهود را به خودش برگردانند و با نابود ساختن جمیع ملحدان و کافران و ستمکاران، دولت حقه طیّبه را تأسیس و حکومت خلف صالح بر تمام جهان هدیه نمایند.

  هجوم مغول‌وار ائتلاف صلیب و سلفی و صهیون در شرق اسلامی محدود نمی‌ماند و پس از عراق سایر مناطق را نشانه خواهند رفت.

  بر هیچ‌کس پوشیده نیست که در مقابل کاهلی، انفعال، ندانم‌کاری و فرصت‌سوزی مسلمانان و شیعیان، حسب سنّت ثابت الهی، مهاجمان را بر مؤمنان چیره می‌سازد. واقعه‌ای که برای سال‌هایی بس دراز و شاید تا به وقت ظهور کبرای امام عصر(عج)، مجال زندگی ساده و بی‌دغدغه و ترس را از شیعیان می‌گیرد.

  پی‌نوشت‌ها:
  ۱. «سفیانی»، ص ۵۵.
  ۲. ابن أبی زینب، محمّد بن ابراهیم، «الغیبه للنُّعمانی»، ترجمه غفاری، تهران، صدوق، چاپ: دوم، ۱۳۷۶، ص ۲۹۰.
  ۳. ابن طاووس، علی بن موسی، «الملاحم و الفتن، یا فتنه و آشوب‌های آخرالزّمان»، تهران، إسلامیه، چاپ: اوّل، بی تا. ص ۳۰.
  ۴. همان، ص ۲.
  ۵. «الزام النّاصب»، ص ۱۷۹؛ سلیمان، کامل، «روزگار رهایی»، ج ۲، ص ۱۰۸۲.
  ۶. کمال الدين و تمام النعمة، ج ۲، ص ۶۵۱.
  ۷. کتاب الغيبة، ص ۴۴۹.
  ۸. همان، ج ۲، ص ۶۵۱، ح ۱۰؛ الغيبة، ص ۳۰۶.
  ۹. الغيبة، ص ۲۷۹، ح ۶۷؛ همچنين ر.ک: کتاب الفتن، ص ۱۶۸.
  ۱۰. الکافی، ج ۸، ص ۳۱۰، ح ۴۸۳؛ الغيبة، ص ۲۷۰، ح ۴۲.
  ۱۱. کمال‏ الدين، ج ۲، ص ۳۶۵، ح ۹.
  ۱۲. جامع ‏الرواة، ج ۲، ص ۱۵۶، اختيار معرفة الرجال، شيخ طوسی، ص ۵۴۵.
  ۱۳. بحارالانوار، ج ۵۲، ص ۲۰۶.
  ۱۴. چشم به راه مهدی‏ (عج)، ص ۲۷۴.
  ۱۵. بحار الانوار ۵۲ / ۱۸۱ – ۱۸۲
  ۱۶. بحار الانوار ۵۱ / ۵۶ حدیث ۴۴ – ۵۲ / ۲۲۳ حدیث ۸۷

  2+

  این پست در تاریخ نوامبر 23, 2017 توسط تیم نوشتار یارگمنام ارسال شده است .

  1440
  2+
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H