به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13956 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 6174 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 5603 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • مهمترین هشدارهای قرآن 
 • هستید
 • مهمترین هشدارهای قرآن
  مهمترین هشدارهای قرآن

  پرسش:

  لطفاً مهمترین هشدارهای قرآنی را از دیدگاه قرآن بیان فرمایید .

   

  پاسخ:

  حکم نکردن به آنچه خدا نازل کرده از مهم‏ترین هشدارهای قرآنی است. هر کس به غیر ماانزل اللّه‏ حکم کند یا جزء کفار، یا ظالمان، یا فاسقان خواهد شد.

  آیات ۴۴ و ۴۵ و ۴۷ سوره مائده به این مورد اشاره دارد؛ “و مَن لّم یحکم بمآ أنزل اللّه فأولـئِک هم الظّـلمون؛ (مائده، ۴۵) و هر کسی به احکامی‏که خدا نازل کرده حکم نکند، ستمگر است.

  ” “و مَن لّم یحکم بمآ أنزل اللّه فأولـئِک هم الکـفرون؛ (مائده، ۴۴) و آنها که به احکام نازل شده از سوی خداوند حکم نمی‏کنند، کافرند.” “و مَن لّم یحکم بمآ أنزل اللّه فأولـئِک هم الفـسقون؛ (مائده، ۴۷) و کسانی که بر طبق آنچه خدا نازل کرده حکم نمی‏کنند، فاسقند.”۱ این آیات، از سه جنبه اعتقادی، اخلاقی و احکامی‏ عمومیت دارد.

  تمامی آیات وعید از مصادیق و مجازات‏های مرتبط به این سه آیه است که به مهم‏ترین آنها اشاره می‏شود: ۱. پس وای به حال آنها که با دست خود نوشته‏ای را می‏نویسند؛ سپس می‏گویند: “این، از طرف خداست.” تا آنها را به بهای کمی بفروشند؛ پس وای بر آنها از آنچه با دست خود نوشتند؛ و وای بر آنان از آنچه از این راه به دست می‏آورند!” (بقره، ۷۹)۲ ۲.

  افتراء به خدا: موسی به آنان گفت: “وای بر شما! دروغ بر خدا نبندید، که شما را با عذابی نابود می‏سازد؛ و هر کس [بر خدا] دروغ ببندد، نومید [و شکست خورده] می‏شود.” (طه، ۶۱)۳ ۳.

  اعتقاد به بی‏هدف بودن آفرینش آسمان‏ها و زمین: “ما آسمان و زمین، و آنچه را در میان آنهاست از روی بازی نیافریدیم. [به فرض محال] اگر می‏خواستیم سرگرمی انتخاب کنیم، چیزی متناسب خود انتخاب می‏کردیم. اگر این کار را انجام می‏دادیم؛ بلکه ما حق را بر سر باطل می‏کوبیم تا آن را هلاک سازد، و این گونه، باطل محو و نابود، می‏شود؛ امّا وای بر شما از وصفی که [درباره خدا و هدف آفرینش] می‏کنید!” (انبیاء، ۱۶ـ۱۸)۴

  در قرآن آیات وعید فراوان است که به نشانی چند مورد دیگر اکتفا می‏کنیم. ۴. مجازات شدید برای کفار در روز قیامت؛ (ابراهیم، ۲) ۵. شرک به خدا؛ (فصلت، ۶) ۶. ظلم کردن؛ (زخرف، ۶۵) ۷. تکذیب کنندگان معاد؛ (طور، ۱۱) ۸. سهل‏انگاری در نماز؛ (ماعون، ۴) ۹. سخن‏چینی؛ (همزه، ۱) ۱۰. کم فروشی؛ (مطففین، ۱) ۱۱. دروغگویی همراه با گناه (جاثیه، ۷)

   

   


   

  پی نوشت ها :

  ۱. المیزان، ج ۵، ص ۵۲۰ ـ ۵۲۴ و ۵۲۹ ـ ۵۳۱، چاپ نشر فرهنگی رجاء، ترجمه آقای کرمانی. ۲. المیزان، ج ۱، ص ۲۸۹، نشر فرهنگی رجاء، ترجمه آقای کرمانی. ۳. همان، ج ۱۴، ص ۲۶۳ـ۲۶۴. ۴. همان، ج ۱۴، ص ۳۹۰ـ۳۹۸.۴

  منبع: پاسخکده

  0

  این پست در تاریخ فوریه 21, 2019 توسط مدیریت یارگمنام ارسال شده است .

  669
  0
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H