به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13060 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 5777 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 4831 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • حجاب در آخرالزمان چگونه خواهد بود؟! 
 • هستید
 • حجاب در آخرالزمان چگونه خواهد بود؟!
  عقیده داشتن به اینکه روزی آخرالزمان فرا خواهد رسید تقریبا در تمام آیین ها از جمله بودایی و برهمایی وجود دارد! حجاب اسلامی یک نوع پوشش است، که مردان و زنان وضع شده است اما سوال اینجاست حجاب در آخرالزمان چگونه خواهد بود؟! در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

  حضرت محمد (صل الله علیه و آله) فرموده اند : زنانی که در عین پوشیدگی برهنه اند؛ کجراهه می روند و دیگران را نیز به انحراف می کشانند؛ سرهایشان همچون کوهان شتر فرو هشته است، اینان به بهشت نمی روند و حتی بوی آن را نیز استشمام نخواهند کرد. (میزان الحکمه ، ج۲ ، ص ۹۹۴)
  حضرت علی (علیه السلام) می فرماید : در آخر الزمان، که از بدترین زمان ها است، زنانی هستند که در حالی که پوشش دارند ولی برهنه اند. (لباس نازک و بدن نما می پوشند) و با خود آرایی از خانه بیرون می آیند آنها از دین خارج شده و در فتنه ها داخل گشته اند. به شهوات تمایل داشته، به سوی لذات نفسانی می شتابند و حرام های الهی را حلال می شمرند، اینان در دوزخ به عذاب الهی گرفتار خواهند شد. (وسایل الشیعه، ج ۱۴ ، ص ۱۹)
  حضرت محمد (صل الله علیه و آله) می فرماید : نفرین خدا بر مردی که لباس و (آرایش) زنانه داشته باشد و لعنت خدا بر زنی که به لباس و (آرایش) مردانه در آید. (کنز العمال، ج۱۵، ص۳۲۳)
  ۱-علل بی حجابی و راه های جلو گیری از آن چیست؟
  ۲-حجاب واقعی به چه معناست؟
  بی حجابی و بی عفتی عوامل گوناگونی دارد که باید آنها را بشناسیم . مهم ترین عوامل آن عبارتند از : تربیت اجتماعی ، وتربیت دینی میباشد و اگر شخصی تربیت دینی درستی داشته باشد قطعاً تربیت اجتماعی را داراست ولی افرادی که تربیت دینی ندارند معمولاً تربیت اجتماعی خوبی را ندارند ویا اگر به ظاهر دارای تربیت میباشند خلاف دستور شرع میباشد.
  البته ناگفته نماند که همین رابطه خوب افراد در جامعه است که باعث نظم و امنیت جامعه میباشد ولی باز همین رابطه هم باعث منکراتی از قبیل بی حجابی میباشد اگراین رابطه ها فرهنگ سازی نشده و بدون تربیت دینی در جامعه برقرار گردد یکی از عواقب آن همین ترویج بی حجابی و بی عفتی است که متأسفانه در جامعه ما رواج یافته است واین ها همه بخاطر عدم تربیت دینی است که ریشه همه تربیت هاست.
  وباز متأسفانه چون غرب با فرهنگ سازی که کرده است ولو غلط و باطل و با برنامه ریزی های دقیق برای پیاده کردن دقیق این فرهنگ سازی باعث شده این بی حجابی رواج پیدا کند و از طرفی هم چون در جامعه ما تربیتِ اسلامی و دینی فرهنگ سازی نشده در نسل جدید حجاب از میان برداشته شده است ما باید بوسیله رسانه های ملّی ترویج حجاب کنیم نه بی حجابی و متأسفانه یکی از عوامل مهم بی حجابی و الگو گرفتن افراد بی حجاب از همین رسانه هاست که که با فیلم هایی با مضمون دینی و غیر دینی که اصلا با حجاب واقعی قرآن وعترت سازگاری ندارد موجب ترویج بی حجابی در جامعه شده ایم.
  یکی دیگر از عوامل بی حجابی که ریشه اش به همان تربیت دینی بر می گردد بی حیایی است که خود باب جدا گانه ای را میطلبد ولی مختصراً به آن اشاره میشود .امام باقر (علیه السلام) در حدیثی می فرمایند :(الحیاءُ و الایمان مقرونانِ فی قَرنٍ فاِذا ذَهَبَ اَحَدَهُما تَبِعَهُ صاحِبُهُ )ترجمه :حیا و ایمان در یک خانه اند اگر یکی از آنها برود دیگری هم خواهد رفت. {بحار الانوار ج ۷۸ص ۱۷۷ ح ۴۵}
  یکی دیگر از عوامل بی حجابی، ترویج و تولید لباس های غیر دینی است که در جامعه رواج یافته است و این همان فرهنگ سازی غلط در جامعه است که به این وسیله بی حجابی رواج یابد وتا جلوی این مهم گرفته نشود هیچ فایده ای ندارد اگر در جامعه فقط لباس های مطابق با دین تولید شود مردم مجبورند از همان لباس ها استفاده کنند ولی به محض وارد شدن لباس های غیر دینی بی حجابی هم رواج می یابد پس تنها راه حل لباس های دینی است .
  اما حجاب چیست ؟!
  تعریف حجاب در آیات و روایات، بسیار آمده است از جمله در سوره نور آیات ۳۰و ۳۱ خداوند متعال میفرماید : (قل للمومنین یَغُضُّوا مِن اَبصارِهِنَّ…وقُل لِلمومِنین یَغضُضنَ مِن اَبصارِهِنّ…ولا یُبدینَ زینَتَهُنَّ الِّا لِبُعولَتِهِنَّ…) که اشاره به پوشاندن زینت می کند و در سوره احزاب آیات ۳۲ و ۳۳ سوره احزاب به این مورد اشاره شده که زنان صدایشان را آهسته کنند ودر خانه ها بمانند و صریح آیه ۵۷ سوره احزاب میفرماید : اگر مردان از شما سوالی کردند از پس پرده حجاب با آنان سخن بگویید.
  این تعریف حجاب در قرآن میباشد که اَصلاً و اَبداً در جامعه ما رعایت نمیشود حتی در مورد بانوانی که حجاب چادر دارند وحتی فیلم هایی که مثلا تبلیغ دین میباشد تا چه رسد به فیلم هایی با موضوع غیر دینی زیرا طبق صریح آیه قرآن که میفرماید : (وَقَرنَ فی بیوتکن ولا تبرجن تبرج الجاهلیه الاولی)که در بالا اشاره شد باید بانوان در پس پرده حجاب باشند و در خانه بمانند وخودشان را شبیه برج نمایش ندهند و آیه هم مطلقاً گفته چه باحجاب چاذر ئجه بدون آن ولی متأسفانه زنان کارمند وشاغل در جامعه ما بسیار زیادند و معمولاً هم در کنار مردان مشغول به کار هستند و این خود موجب تهییج مردان میشود لذا قرآن میفرماید از پس پرده حجاب صحبت کنید پس فقط پوشیدن چادر فایده ای ندارد.
  در همین مورد حضرت زهرا (سلام الله علیها) میفرمایند : (خَیرٌ لِلنِساءأن لا یُرینَ الرِّجال ولا یَراهُنَّ الرِّجال){بحارالانوارج۴۳ص۵۴} بهترین چیز برای زنان این است که نه زنان مردان را ببینند و نه مردان آنها را ببیند ولی متأسفانه این فرهنگ غلط غربی ِزن در کنار مرد در جامعه ما رواج یافته است و این همان بر نامه ریزی غرب برای پیاده کردن اهداف خودش می باشد پس ما باید کاری بکنیم که این حجاب در جامعه عملی شود و اولین قدم این اقدام باید از خانواده شروع شود حجاب هم همانطور که گفته شد چادر تنها نیست بلکه قطع ارتباط با نامحرم است چه همکار و چه غیر آن ، لذا در حدیث نفرموده بهترین چیز حجابِ چادر است بلکه حضرت به قطع ارتباط با نامحرم اشاره فرموده است .
  زنانِ جامعه اسلامی وظیفه مهم تری دارند که در خانه است و آن تربیت دینی افراد جامعه از درون خانواده که اگر جامعه ای خانواده های با ایمان داشت آن جامعه را میتوان دینی گفت ولی اگر جامعه ای خانواده های دینی و اهل عمل کردن به دین را نداشت آن جامعه به فساد کشیده می شود لذا اگر با نگاه منصفانه و غیر متعصبانه به جامعه نگاه کنیم می بینیم که در جامعه ما ترویج بی حجابی بیش از ترویج حجاب واقعی است.
  به امید روزی که این فرهنگ حجاب واقعی در جامعه رواج یابد افکار غلط و غربی گِرا کنار رود تا جامعه ای خالی از بی حجابی و بد حجابی داشته باشیم .
  در انتها به نظریه فقها میپردازیم که قابل توجه میباشد :
  طبق نظریه تمام مراجع اگر زن می داند در بیرون کسی هست که به قصد لذت به او نگاه کند واجب است صورت خود را بپو شاندودر جامعه ی امروز این امری بدیهی و روشن می باشد لذا استاد الفقها و المجتهدین حضرت آیت الله خویی رحمه الله نظرشان در مورد پوشاندن صورت این است که بنابر احتیاط واجب باید در همه حالات صورت پوشانده شود.
  منبع:سایت یارگمنام،شمیم یار
  1+

  این پست در تاریخ نوامبر 2, 2017 توسط تیم نوشتار یارگمنام ارسال شده است .

  1434
  1+
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H