به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13956 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 6174 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 5603 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • چرا در میان ادیان فقط اسلام دین حق است؟ 
 • هستید
 • چرا در میان ادیان فقط اسلام دین حق است؟

  ادیان الهی و کتابهای آسمانی که خداوند بر انبیاء گذشته نازل فرمود، مورد اعتقاد کامل ماست، و آنچه در زمان حاضر موجود است اسمی از آن ادیان است، و ما اطمینان کامل به آنها نداریم (هر چند مطالب حقی هم در آنها یافت می شود) چون یا سند ندارند و یا تحریف شده اند.

  مثلا: تورات، دارای سه نسخه است:

  نسخه عبرانی که نزد یهود و علمای پرتستان معتبر است.

  نسخه سامری که نزد سامریین (طائفه دیگری از بنی اسرائیل) معتبر است.

  نسخه یونانی که علمای مسیحی غیر پرتستان آنرا معتبر می شمارند.

  نسخه سامریان فقط شامل پنج کتاب حضرت موسی علیهم السلام و کتاب یوشع و داوران است، و کتب دیگر عهد عتیق را معتبر نمی شمارند.

  مدت زمان از خلقت آدم تا طوفان نوح در نسخه اول ۱۶۵۶ سال است و در نسخه دوم ۱۳۰۷ و در نسخه سوم ۱۳۶۲ سال.

  پس هر سه نمی توانند صحیح باشند؛ و بلکه یکی باید معتبر و صحیح باشد، و آن هم معلوم نیست کدامست؟

  برای اطلاع بیشتر به کتاب راه سعادت مراجعه بفرمائید.و یا اینکه: عقل انسانی بعضی از مبانی اعتقادی، این ادیان را، نمی تواند باور کند.

  مثلا در تورات خدا به صورت انسانی معرفی شده که راه می رود، آواز می خواند، دروغگو فریب کار است زیرا به آدم گفته است که اگر از درخت نیک و بد بخورند خواهند مرد ولی بعدا آدم و حوا از میوه آن درخت خوردند، و نه تنها نمردند بلکه به نیک و بد هم آشنا شدند. و یا داستان کشتی گرفتن خدا با حضرت یعقوب که در تورات آمده است. اما وضعیت ادیان دیگر که از نظر قدرت مبانی و سندیت تاریخی و تعداد پیروان بسیار پائین تر و ضعیف تر از این دو دین بزرگ (یهود و مسیحیت) هستند، روشن است که چگونه خواهد بود و شما برای تحقیق می توانید به کتب تاریخ ادیان مراجعه فرمائید.

  اما این ادعا که اسلام دین حق است را می توان از راههای مختلف اثبات کرد:

  زنده بودن معجزه این دین، چون معجزه این دین “قرآن” است.

  که اولا: از نوع کتاب و منطق و دانش است بر خلاف معجزه انبیای گذشته که از نوع امور محسوس بوده است.

  و ثانیا: وابسته به حضور و حیات شخص پیامبر (ص) در جامعه نیست.

  و بهمین جهت معجزه اسلام جاودانه و ابدی است بر خلاف معجزات انبیای گذشته.

  مهمترین دلیل بر زنده بودن معجزه اسلام (=قرآن) تحدی و مبارز طلبیدن خود قرآن است که می فرماید:

  “و اگر درباره آنچه بر بنده خود (پیامبر) نازل کرده ایم شک و تردید دارید، (دست کم) یک سوره همانند آن بیاورید؛ و گواهان خود را –غیر خدا- (برای این کار) فراخوانید اگر راست می گوئید.”

  البته فهمیدن ابعاد و جنبه های مختلف اعجاز قرآن نیاز به تلاش و تحقیق زیادی دارد که بخشی از آنها در کتاب تفسیر المیزان آمده است.

  تحریف نشدن قرآن یعنی هیچ تغییر و دگرگونی در او ایجاد نشده است.

  چون شخص پیامبر (ص) عنایت خاصی به حفظ دقیق آن داشته اولا: به عده ای که به کاتبان وحی معروفند دستور می دادند تا آیات و سوره ها را مکتوب نمایند.

  ثانیا: تشویق فراوان ایشان  نسبت به حفظ و از بر نمودن قرآن، و لذا عده زیادی در زمان پیامبر (ص) به “حافظین” قرآن معروف بودند.

  و ثالثا: ترغیب به قرائت آن که دقیقا باید الفاظ با خصوصیات لفظی و تجویدی قرائت گردد؛ نه صرف مطالعه و دریافت مفاهیم این عوامل باعث شده تا قرآن از آفت “تحریف” مصون بماند.

  علاوه اینکه خداوند هم وعده فرموده که من قرآن را حفظ می کنم.

  سومین راه برای اثبات حقانیت اسلام مسئله خاتمیت پیامبر اسلام (ص) است. چون متون دینی اسلام تاکید دارند که پیامبر اسلام آخرین پیامبر خداست و بعد از او پیامبری نخواهد آمد.

  و در همه جوامع بشری آخرین دستور العمل یک مدیر و کار فرما، ملاک عمل قرار می گیرد، و لازم الاجرا خواهد بود. و با آمدن دستور العمل جدید قبلی ها خود به خود ملغی می شوند.

  و در متون دینی ادیان دیگر نیامده که: پیامبرشان آخرین فرستاده خدا است. بلکه بشارت به ظهور پیامبر اسلام را به پیروان خود داده اند. یعنی به نوعی موقتی بودن خود را بیان نموده اند.

  ۴- چهارمین مطلب که برای اثبات حقانیت اسلام باید در نظر داشت مسئله جامعیت اسلام است.

  برای فهم جامعیت و برتری مفاهیم دین اسلام باید مطالعه مقایسه ای محتوای متون مقدس دین اسلام با محتوای ادیان دیگر صورت گیرد مخصوصا با توجه به تفاسیر و توضیحاتی که اهل بیت پیامبر علیهم السلام در پیرامون مفاهیم دین اسلام بیان داشتند که در آن صورت جامعیت برتری تعالیم دینی در ابواب اعتقادی، توحید و صفات خداوند، و اخلاق فردی و اجتماعی، حقوق، اقتصاد، و سیاست و حکومت آشکار و روشن می شود.

  برای آشنایی با ابعاد مختلف اسلام و جامعیت دین اسلام، می توانید به کتاب گستره شریعت تالیف عبدالحسین خسروپناه مراجعه فرمائید.

  ۵-نکته پنجم اینکه: در میان ادیان و پیامبران تنها دینی که دارای تاریخ هست و معتبر می باشد اسلام است که مورخان حتی جزئیات دوران کودکی پیامبر (ص) را نیز ضبط کردند. در حالیکه بقیه ادیان دارای سند تاریخی معتبر نیستند و بهمین جهت برخی از متفکرین غربی حتی در وجود حضرت عیسی مسیح علی نبینا علیه السلام شک دارند.

  و اگر قرآن ما مسلمانها نام حضرت مسیح و دیگر انبیاء را ذکر نمی کرد شاید دین مسیح و پیامبرشان دارای چنین رسمیت و رواجی در جامعه بشری نبودند.

  و خداوند خدا باغی در عدن بطرف مشرق غرس نمود و آن آدم را که سرشته بود در آنجا گذاشت، خداوند خدا درخت خوشنما و خوش خوراک را از زمین و درخت حیات را در وسط باغ، و درخت معرفت نیک و بد را… و خداوند خدا آدم را امر فرموده گفت از همه درختان باغ بی ممانعت بخور اما از درخت معرفت نیک و بد زنهار بخوری زیرا روزی که از آن خوردی هر آینه خواهی مرد…. و مار از همه حیوانات صحرا که خداوند ساخته بود هوشیارتر بود و بزن گفت آیا خدا حقیقتا گفته است که از همه درختان باغ نخورید زن بمار گفت از میوه درختان می خوریم لکن از میوه درختی که در وسط باغ است خدا گفت از آن نخورید و آن را لمس مکنید مبادا بمیرید مار بزن گفت هر آینه نخواهید مرد بلکه خداوند می داند در روزیکه از آن بخورید چشمان شما باز شود و مانند خدا عارف نیک و بد خواهید بود… .

  و یعقوب تنها ماند و مردی باو تا طلوع فجر کشتی می گرفت و چون او دید که بر وی غلبه نمی یابد کف ران یعقوب را لمس کرد و کف ران یعقوب در کشتی گرفتن با او فشرده شد پس گفت مرا رها کن زیرا که فجر می شکافد گفت تا مرا برکت ندهی ترا رها نکنم بوی گفت نام تو چیست؟ گفت یعقوب گفت از این پس نام تو یعقوب خوانده نشود بلکه اسرائیل زیرا که با خداوند و با انسان مجاهده کردی و نصرت یافتی… . در صفحه ۲۱۵ می گویند:

  و اینکه می بینی قرآن از دستبرد دشمنان محفوظ مانده است برای اینست که هزاران هزار مردم در هر زمان مراقب و مواظب آنند و آن را حفظ دارند و خواندن عین الفاظ آنرا با قواعد قرائت و تجوید عبادت می دانند و معتقدند اگر اندکی حروف آن را غلط ادا کنند، ثواب نبرده بلکه گناه کرده اند، بر خلاف تورات و انجیل که قرائت و تجوید و امثال آن ندارد.

  و در ص ۲۴ و ۲۵ می گوید:

  قرآن کریم در مدت ۲۳ سال نازل شد و هر گاه فرود می آمد پیغمبر (ص) آن را بر مومنین قرائت می فرمود و همان وسیله دعوت مردم به اسلام بود و هرگز آن را در زوایا پنهان نمی کرد و چون مردم تعلیم می گرفتند و می نوشتند یا از بر می کردند هر جا به دعوت بت پرستان قبائل می رفتند چند سوره از قرآن با خود می بردند. وقتی مسلمانان به حبشه رفتند از آن سوره ها که تا آن وقت نازل شده بود با خود بردند و سوره مریم را برای نجاشی پادشاه حبشه خواندند… .

  پس هر یک از این سوره ها را عده ای غیر محصور از مسلمانان در همه عربستان از بر داشتند یا نوشته بودند. مثلا سوره یس را ده هزار نفر و سوره الرحمن را بیست هزار نفر… .

  مردم هم مختلف بودند گروهی مثلا ده سوره از بر داشتند، گروهی پنجاه سوره و چند تن بودند که هر چه قرآن نازل شده بود یا از بر داشتند یا نوشته بودند…” .

   

  منبع: سایت حوزه

  1+

  این پست در تاریخ ژوئن 13, 2018 توسط مدیریت یارگمنام ارسال شده است .

  1219
  1+
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H