به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13980 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 6177 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 5609 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • رازهای درمانی گوش دادن به قرآن 
 • هستید
 • رازهای درمانی گوش دادن به قرآن

  ۱. توانایی و کارآیی مغز را ارتقاء می‌دهد
  گفته می‌شود که سلول‌های مغزی قادر هستند تا از طریق تولید میدان‌های الکتریکی اطلاعات بسیار زیاد و گوناگونی را پردازش کنند تا بتوانیم با دیگران تعامل برقرار کنیم. در این مرحله، سلول‌های مغزی با پردازش صدا و ارتعاش کارآیی و توان خود را نشان می‌دهند. درنتیجه، نشان داده می‌شود که با گوش دادن به قرآن نتیجه‌ای مثبت در ایجاد تعادل بین سلول‌های مغز به‌وجود آمده و توانایی مغز ارتقاء پیدا می‌کند.
  بکار رفتن فرکانس‌ها و ارتعاش‌های صدای قاری قرآن در امواج الکترومغناطیسی ریتمیک و موزون این نتیجه را به دنبال خواهد داشت. بعلاوه، گوش دادن به قرآن همچنین لوب آهیانه‌ای در مغز که با مهارت‌های منطقی تر، حل مسائل ریاضی و خواندن حالت‌های احساسی در تعاملات اجتماعی مرتبط است را تحت تاثیر قرار می‌دهد. درواقع، با گوش دادن به قرآن می‌توان افزایش عملکرد کارآیی و توانایی مغز را فراهم کرد.

  ۲. سموم بدن را از بین می‌برد
  به همین طریق مشابه، یکی دیگر از فواید گوش دادن به قرآن این است که این عمل موجب حذف شدن و از بین رفتن سموم بدن می‌شود. این تاثیر تابعی است از ارتقاء و بالا رفتن عملکرد مغز. از آنجایی که کنترل هرچیزی از وظایف مغز است، به این ترتیب مغز می‌تواند بگونه‌ای عمل کند که تاثیرات ناخوشایند را در بدن کاهش دهد. از این روی، گوش دادن به قرآن تاثیری مثبت در کاهش آسیب‌های ناشی از استرس‌های محیطی در بدن را به همراه خواهد داشت. بنابراین، اگر می‌خواهید از خطر آسیب‌های جسمانی در امان باشید، گوش دادن به قرآن همواره یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود.
  ۳. بیماری‌های مشخصی را درمان می‌کند
  مطالعات تاثیر مثبت درمان برخی بیماری‌های خاص و مشخص را با استفاده از ارتعاش امواج صوتی نشان داده‌اند که از آن جمله می‌توان خطر ابتلا به سرطان و دیگر بیماری‌های مزمن را نام برد. به همین دلیل، قرآن راه‌حل این مسئله است. گوش دادن به قرآن برای درمان اضطراب و مشکلات بی‌خوابی یا بدخوابی مفید خواهد بود. برای تایید این حقیقت می‌توان آن را از طریق علم نیز اثبات کرد. سلول هایی که در معرض امواج صوتی مشخصی از قرآن قرار می‌گیرند ارتعاش هایی فعال خواهند داشت. درواقع، قرآن بدون شک گزینه‌ای مناسب و عالی برای کسانی است که به درمان هایی موثر و شفابخش نیاز دارند.
  ۴. تمرکز را بالا می‌برد
  اگر تمرکز کردن برایتان کار سختی است یا در تمرکز بر موضوعی با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوید پس گوش دادن به قرآن روشی بسیار خوب است. در چنین حالتی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و به صدای دلنشین قاری قرآن گوش دهید و باین ترتیب تاثیرات آرامش بخش آن را دریافت خواهید کرد. در نتیجه، اگر احساس خوشایندی نسبت به خودتان دارید، تمرکز کردن بر انجام کاری برای شما به مراتب راحت تر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر موظف به انجام کارهایی هستید، می‌توانید آن کار را در هنگام گوش دادن به قرآن انجام دهید و تاثیر شگفت‌انگیز آن را مشاهده کنید. درواقع، این روش فواید بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت.
  ۵. خلاقیت را در شما افزایش می‌دهد
  بسیاری از افراد در تلاش هستند تا بفهمند که چطور می‌توانند به بیشترین سطح خلاقیت خود دست پیدا کنند. می‌دانیم که خلاقیت به شیوه هایی متعدد حاصل می‌شود. به عنوان مثال، نگاه کردن به چیزی الهام بخش و برانگیزاننده می‌تواند ایده هایی خلاقانه به شما بدهد. به همین شکل نیز قرار گرفتن در معرض قرآن تاثیراتی شگفت‌انگیز و غیرمنتظره برایتان به همراه خواهد داشت. هنگامی که به قرآن گوش می‌دهید، توانایی و کارآیی سلول‌های مغزی در انجام فعالیت‌های بدنی افزایش خواهد یافت.
  در این صورت، گوش دادن به قرآن فعالیت سلول‌ها را تحریک کرده و خلاقیت را افزایش می‌دهد. تاثیر آرامش بخش گوش دادن به قرآن شما را در حالت خوشایندی برای خلق چیزی قرار می‌دهد. این کار الهام بخش شما خواهد بود و خلق ایده‌های درخشان را برای شما راحت تر می‌سازد. از این روی، اگر توانایی ارائه بهترین ایده‌ها را در خودتان می‌بینید و می‌خواهید خلاقیت خود را افزایش دهید، پس از همین حالا گوش دادن به آیات قرآن را شروع کنید.
  ۶. توانایی صحبت کردن را بهبود می‌بخشد
  گوش دادن به قرآن فواید بسیار زیادی برای مسلمان‌ها به همراه دارد. در این مورد، توجه کردن و گوش دادن به ادای زیبا و صحیح کلمات و آیات در هنگام تلاوت قرآن می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در توانایی گفتار و صحبت کردن آنها به همراه داشته باشد. با ادا کردن این کلمات و آیات بیان بهتری خواهید داشت و ادای سخن در شما بهبود پیدا می‌کند.
  این کار شما را قادر می‌کند تا در ادای یک صدایی که در دهان و گلو تولید می‌شود و همچنین زبان هم باید در موقعیت صحیحی قرار بگیرد، عملکرد بهتری داشته باشید. درواقع، با گوش دادن به قرآن شما خواهید دانست که چطور قرآن را به شیوه‌ای صحیح بخوانید و همچنین توانایی صحبت کردن در شما ارتقاء خواهد یافت.
  ۷. نیروی جسمانی شما را تقویت می‌کند
  یکی از فواید گوش دادن به قرآن در سلامت انسان عبارت است از تقویت نیروی بدنی و قوای جسمانی. این تاثیر با توانایی قرآن در ارتقاء کارآیی عملکرد مغز در ارتباط است. ما بخوبی می‌دانیم که مغز عضو اصلی بدن است و کنترل تمامی اندام‌ها و اجزاء بدن توسط مغز صورت می‌گیرد. بنابراین، اگر مغز عملکرد خوبی داشته باشد، سایر اندام‌های بدن هم عملکرد خوبی خواهند داشت. از این روی، اگر می‌خواهید که بدن و مغزی قوی داشته باشید، باید بهترین غذاها را مصرف کنید و بطور منظم ورزش کنید و با این وجود از گوش دادن به آیات قرآن نیز غافل نشوید.
  ۸. تنش‌های عصبی را درمان می‌کند
  همانطور که پیش از این هم گفته شد، گوش دادن به قرآن تاثیراتی آرامش بخش برای شما به همراه خواهد داشت. در هنگام گوش دادن به صوت دلنشین و ارتعاش‌های شگفت‌انگیز قرآن لحظاتی آرامش بخش را تجربه خواهید کرد. این کار همچنین شما را قادر می‌کند تا آرامشی درونی را در خودتان تجربه کنید. گوش دادن به قرآن به شما کمک می‌کند تا تنش‌های عصبی و هرچیز ناخوشایند درون خود را تسکین دهید. درواقع، هیچ چیز شفابخش تر و آرامش دهنده تر از گوش دادن به آوای قرآن برای شما وجود ندارد. بنابراین، اگر می‌خواهید که در زندگی خود شادی را تجربه کنید، گوش دادن روزانه قرآن را در برنامه هرروزتان قرار دهید.
  ۹. اعتماد به نفس را در شما تقویت می‌کند
  فاکتورهای متعددی در افزایش اعتماد به نفس موثر هستند. انجام دادن برخی از کارها می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و برخی دیگر تاثیری معکوس در اعتماد به نفس شما خواهد داشت. گوش د ادن به قرآن تاثیراتی خوشایند در اعتماد به نفس شما داشته و موجب بالا رفتن آن خواهد شد. در نتیجه گوش دادن به قرآن شما به آرامش و اطمینانی عمیق دست پیدا می‌کنید و باین ترتیب کار خود را بخوبی و با اعتماد به نفس کافی انجام خواهید داد. شما به خودتان اطمینان خواهید داشت.
  شما به خودتان ثابت می‌کنید که به اندازه کافی خوب هستید و این همان تاثیر خوشایند گوش دادن به قرآن در اعتماد به نفس شما خواهد بود. چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که اگرچه داشتن اعتماد به نفس بسیار خوب است اما اعتماد به نفس بیش از اندازه در آینده موجب شکست شما خواهد شد.
  ۱۰. حافظه را تقویت می‌کند
  تقویت حافظه یکی دیگر از تاثیرات مثبت گوش دادن به قرآن است. در هنگام گوش دادن به قرآن سعی می‌کنیم که تمام توجه خود را به آن معطوف کنیم و این کار بخشی از مغز که در لوب گیجگاهی قرار گرفته است را برانگیخته و تحریک می‌کند. همچنین می‌دانیم که هیپوکمپوس که در فراهم آوردن مرکز پردازش حافظه مشارکت می‌کند نیز در لوب گیجگاهی قرار گرفته است. به این ترتیب، وقتی به صدای قرآن گوش می‌دهید، قادرخواهید بود که آیات آن را نیز به یاد بسپارید.
  این کار به شما کمک می‌کند تا تلفظ و صدای قرآن را نیز حفظ کنید. در نتیجه، در هنگام گوش دادن به آیات قرآن مغز شما در تلاش است تا عملکرد حافظه را تقویت کند. نتیجه خوشایندتری که از گوش دادن به آیات قرآن حاصل می‌شود این است که شما می‌توانید آنچه که قرآن گفته است را به خاطر بسپارید و به این ترتیب با توجه به چنین کلامی به بهترین نتایج در زندگی خود دست پیدا کنید.
  ۱۱. مهارت‌های یادگیری را افزایش می‌دهد
  وجود ارتباط بین عمل منظم گوش دادن به قرآن و افزایش عملکرد مهارت‌های یادگیری نشان داده شده است. در این خصوص، می‌دانیم که صدا و ارتعاشی که از قرآن می‌آید می‌تواند عملکرد مغز را ارتقاء دهد. از این روی، گوش دادن به قرآن در ارتقاء سطح منطق و مهارت‌های یادگیری موثر است. صدا و ریتم قرآن می‌تواند عملکرد بهتر مغز را تقویت کند و درنتیجه مهارت‌های یادگیری بهتری را برای ارتقاء حافظه، تصویرسازی و توانایی سخن گفتن به‌وجود می‌آورد. بنابراین، همانطور که به فواید تعالی بخش گوش دادن به قرآن آگاه هستید، پس حالا دیگر هیچ تردیدی برای شروع چنین کاری نخواهید داشت.
  ۱۲. سلامت ذهنی و روانی را بهبود می‌بخشد
  همانطور که در بالا هم خوانده اید، گوش دادن به قرآن به شما کمک می‌کند تا شاهد بهترین نتایج و تاثیرات در سلامت و ازجمله سلامت روانی خود باشید. این کار تاثیری مثبت در عملکرد مغز خواهد داشت. فرآیند گوش دادن به قرآن با شکل گیری حافظه، توجه و درک بصری در ارتباط است. در نتیجه، گوش دادن به قرآن اعتماد به نفس شما را تقویت کرده، مهارت‌های یادگیری از جمله توانایی صحبت کردن را در شما بالا می‌برد و موجب بهبود حافظه در شما می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید سلامت روانی خود را بهبود ببخشید، بدون شک این کار را می‌توانید از طریق گوش دادن به قرآن انجام دهید.
  ۱۳. تعاملات اجتماعی خوبی را در شما به‌وجود می‌آورد
  یکی دیگر از تعابیر زندگی سالم عبارت است از محیط سالم. در این صورت، ما می‌توانیم با ایجاد تعاملات اجتماعی خوب و موثر محیطی سالم نیز خلق کنیم. درواقع، ما برای اینکه تعاملاتی سازنده و خوب با دیگران برقرار کنیم باید بتوانیم روابطی خوب و سازنده بین آنها به‌وجود آوریم. به این منظور روشی مثل گوش دادن به قرآن برای شما بسیار موثر و کارساز خواهد بود. گوش دادن به قرآن به شما آرامش می‌دهد و باین ترتیب شما را برای شروع گفت‌وگو با دیگران آماده خواهد کرد.
  در نتیجه شما از برقراری ارتباط با دیگران خوشحال و شاد خواهید بود. گوش دادن به قرآن همچنین با فعالیت لوب قدامی وقشر حرکتی اولیه در ارتباط است. فعالیت این قسمت‌ها با گوش دادن به قرآن برانگیخته می‌شود. همچنین گوش دادن به قرآن عملکرد مغز در حافظه کاری و رفتار اجتماعی را تقویت می‌کند. بنابراین، ساختن محیطی سالم و سازنده در زندگی به شما جسم و ذهنی سالم تر می‌بخشد.
  ۱۴. سیستم ایمنی شما را تقویت می‌کند
  بدون شک گوش دادن به قرآن تاثیراتی مثبت و عظیم در زندگی ما به همراه دارد. این کار سلامت روانی و ذهنی ما را بهبود می‌بخشد و از بدن ما در برابر خطر ابتلا به بیماری هایی خاص محافظت می‌کند. از این روی، همانطور که در نتیجه این عمل به انسانی شاد و خوشحال تبدیل می‌شویم، سیستم ایمنی بدن ما نیز تقویت خواهد شد. بدن ما تنها کارهایی سازنده و خوشایند را انجام می‌دهد و به این ترتیب در برابر خطر ابتلا به بیماری‌های خاص مصون و در امان خواهیم بود.
  در پایان، ما می‌دانیم که شیوه هایی گوناگون برای بهبود بخشیدن به وضعیت سلامت ما وجود دارد. همانطور که در این مقاله هم خواندیم، گوش دادن به قرآن یکی از این روش‌ها است که می‌توانید آن را بصورت روزانه انجام دهید. باین ترتیب، شما می‌توانید با گوش دادن به قرآن به نتایج بی‌نظیری در سلامت خود دست یابید که بدون شک یکی از آنها سلامت روانی و ذهنی شما خواهد بود.

   

  منبع: بازده

  1+

  این پست در تاریخ ژوئن 17, 2018 توسط مدیریت یارگمنام ارسال شده است .

  1296
  1+
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H