به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13568 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 6096 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 5464 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • فلسفه انتظار در ادیان اسمانی 
 • هستید
 • فلسفه انتظار در ادیان اسمانی
  adyan-elahi

  فلسفه انتظار ، دمیدن روح امیدواری و پایداری است . انتظار و عقیده به ظهور مصلح ، شیعه را در جریان زمان ، برای مقاومت پرورش داد و جامعه شیعه را از زوال نگاه داشت و تا امروز ، این عقیده ، عامل بقای شیعه و پایداری اوست .

  شیعیانی که با وضعیت اسفبار حکومت بنی امیه و بنی عباس ، روبه رو شده بودند ، اگر منتظر و آینده بین نبودند و اعتقاد به پیروزی حق و عدالت نداشتند ، هرگز برایشان حال مقاومت باقی نمی ماند و از دگرگون شدن اوضاع نا امید می شدند و ریشه هر حرکت و پایداری در آن ها خشک می شد . اما قرآن کریم بشارت داده و پیامبر اکرم ( ص ) وحضرت علی ( ع ) نیز وعده داده اند که این دین ، پایدار می ماند و همیشه ، حق پیروز است . پس از رحلت رسول خدا ( ص ) تا به امروز ، ریشه همه حرکت ها و نهضت های شیعه علیه باطل ، همین فلسفه انتظار و عقیده به ادامه مبارزه حق و باطل بوده است . این همان فلسفه ای است که در ادیان گذشته نیز مایه امیدواری پیروان آن ها و مشوق آنان به پایداری بوده است پس فلسفه انتظار ، مانند یک عامل و ماده حیاتی مهم ، در تمام ادیان آسمانی وجود داشته و رمز بقا و موجودیت آنان بوده است و اکنون هم از عوامل بقای جامعه مسلمانان است ( ۱ ) .
  ۱ . امامت ومهدویت ج ۱ ص ۳۹۴

  هم اکنون ببینید : حیواناتی که انسان بودند!

  انتظار در مسیحیت
  حضرت عیسی ( ع ) از میان مردم رفت . گروهی از یاران وی گفتند : درست است که او درگذشت و به خاک نیافت و خود او متعهد شد که دیگر پیشگویی نکند . فرقه ” ادوِنیست های روز هفتم ” که بر اثر پشگویی های این شخص پدید آمد ، تا عصر ما باقی است . گروهی از آناباپتیست ها در قرن شانزدهم ، برای آماده کردن زمینه سلطنت هزار ساله حضرت عیسی ( ع ) برخاستند و برخی از شهرها را برای مدتی در اختیارگرفتند ، ولی شورش آنان بی رحمانه سرکوب شد . ایروینگیان برای سرعت بخشیدن به ظهور آن حضرت ، دوازده حواری تعیین کردند ، ولی از این ابتکار طرفی نبستند . گروهی از آنان به نام ” نوایروینگیان ” برای آن حواریون جانشینانی تعیین کردند و به این حرکت ادامه دادند . گواهان یهوه برای پذیرایی از حضرت عیسی ( ع ) و انبیای پیشین در امریکا آپارتمان تهیه کردند . مورمون ها ، کریستادِلفین ها وبرخی از فرقه های عجیب و غریب دیگر مسیحیت ، برای شتاب دادن به ظهور حضرت عیسی ( ع ) به کارهایی از این قبیل دست زدند . ( ۱ )
  ۱ . نشریه موعود شماره ۱۱ص ۱۸ .

  1+

  این پست در تاریخ جولای 19, 2018 توسط مدیریت یارگمنام ارسال شده است .

  705
  1+
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H