به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13291 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 5848 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 4970 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • عزیزم چرا فحش میدی؟ 
 • هستید
 • عزیزم چرا فحش میدی؟
  عزیزم-چرا-فحش-می-دی؟

  کافی است که در یکی از خیابان های تهران- خلوت و شلوغش فرقی نمی کند- یک لحظه کلاج ماشین زیر پایت سُر بخورد و چند ثانیه ای دیرتر دنده را عوض کنی تا ماشین پشت سری که راننده اش تمام زندگی اش به همین چند ثانیه بند است و عجله دارد که یک دقیقه زودتر برسد به مقصد و اتم بشکافد! کلی نقل و نبات مرغوب و دسته اول نثارت کند!

  یا کافی است یک چهره سرشناس در فضای مجازی یک کلمه اینورتر یا آن ورتر از خوشایند بعضی ها حرف بزند یا کاری کند تا به قول رایج امروز، افرادی همیشه در صحنه فحش و فضیحت هایی که در عمرتان هم به گوشتان نخورده، با خیال راحت و بی پروایی ستودنی! پای پست ها از خودشان به جا بگذارند! راستی این همه خشم، این همه طلبکاری و این همه بی مهری از کجا می آید؟ مردمی که همیشه به مهربانی و خونگرمی و مهمان نوازی شهره عام و خاص بودند، حالا چرا باید در بعضی از آن ها، فحاشی و دشنام گویی بخش جدایی ناپذیر تعاملشان در فضای حقیقی و کامنت هایشان درفضای مجازی باشد؟
  پاسخ هایی به این پرسش داده اند که چرا فحاشی یکی از امور روزمره ی ما حساب می شود ، ولی پاسخ های کاربردی و به قولی دنداگیر پیدا نکردم که من و شما را قانع کند ، به خاطر همین باید مشکلات اساسی امان را پیش کار دانش ببریم ، ببینیم دانای کار چه می گویند ؛ البته گاهی اوقات بعضی ها نسخه هایی میدن ، ولی مسکنی بیش نیست ، سر همین موضوع به نهج البلاغه رجوع کردم :
  حضرت امیر مومنان علی بن ابی طالب (علیه السلام) در ابتدای خطبه اول می فرمایند :
  اول الدین معرفته و کمال معرفته التصدق به …
  سر لوحه و اول و ابتدای دین ؛ شناختن خداوند متعال است .

  حدیث-حضرت-علی-(ع)

  – دین به معنای راه و روشن زندگی است ،‌ هر کسی در جهان به این پهناوری روش زندگی دارد ؛ و به یک سبک زندگی می کند ، در واقع یک عده روشن زندگیشان یا همان دینشان بر اساس سبک بر حق اسلام است ؛ یک عده دینشان مسیحی و …
  دین اسلام مجموعه ی معارف اعتقادات ، اخلاقیات و احکام است .
  اگر خداوند نماز رو فرستاد مربوط به احکام است
  اگر خداوند میفرماید کینه نداشته باشید
  مربوط به اخلاقیات اسلام است
  و هنگامی که میفرماید آخرت و عالم جزا ، مربوط به اعتقادات است!
  در مورد اعتقادات ، تا اعتقاد به خدا نباشد ، احکام ، اخلاق و … پایه و اساسی ندارد و به قولی احکام و اخلاق رو هواست!
  – به نوعی اگر اعتقاد به خدا نباشد ، قبول کردن حرف نبی و اعتقاد به نبوت پوچ است ، چون نبی و پیامبر می خواهد از قول خداوند با انسان سخن بگوید ، همچنین اعتقاد به معاد ، عدل خداوند و اعتقاد به امامت . پس خداوند می شود ریشه ی همه ی اعتقادات .
  احکام که روشن است ، تا خدا را باور نکنیم ، دستوراتی که از قرآن و روایاتی که به ما می رسد ، حجت نیست چون کل فقه و احکام ما ، پشت صحنه اش اعتقاد به خدا و نوبت و امامت و عدل و معاد است .
  و تا اعتقاد نباشد ، ما مُلزم به کاری نمی شویم ، شاید تجربه کرده باشید ، وقتی کسی به شما میگه که برای مریضی سرماخوردگی مثلا سیر بخورید ولی شما چون اون فرد رو قبول ندارید ؛ و اعتماد به صحیح بودن قول او ندارید این کار رو انجام نمیدهید ولی اگر همان دستور را دکتر به شما بگوید ، حتما انجام خواهید داد ،چون به دکتر اعتماد دارید و به نوعی به عِلمش اعتقاد دارید پس تا وقتی که اعتقاد نباشد ما ملزم به کاری نمیشویم .

  وقتی پشت صحنه ی احکام ، اعتقاد به خدا نباشد ، احکام هم پوچ است .
  گفتیم مجموع دین : اعتقاد و احکام و اخلاق است . حالا پشتوانه ی رفتار های اخلاقیات ما چیست ؟؟؟!
  میگن چرا فحش می دهید ، چرا غیبت می کنید ،‌ چرا تهمت می زنید ؟
  جواب : رفقای عزیز با توجه به مقدمه نسبتا طولانی که تا اینجا گفتم ، اگر دین و اعتقادات را کنار بگذاریم ، اخلاقیاتی هم در کار نیست ؛ یعنی اگر من دین و اعتقاد را کنار گذاشتم ، دیگر توقعی از من نداشته باشید که بگید : فلانی مثلا فقط نماز نمی خواند ، وگرنه خیلی اخلاق خوبی دارد ؛ مشکلش فقط نخواندن نماز است . نه رفقا !‌اگر کسی اعتقاد نداشت و متعهد به شرع نبود و به ظواهر شرع هم پایبند نبود ، هیچ رفتار اخلاقیی در او شکل نمی گیرد و اگر اخلاقش هم به ظاهر خوب است ، ولی دارد فیلم بازی می کند .
  تا اینجا شاید شما خواننده گرامی بفرمایید که این نوشته تا اینجا دارد ادعا می کند و شعار می دهد ، عجله نکنید : اثبات ادعایم : رفتار های اخلاقی تا اینکه متعهد به شرع نباشیم یعنی یقینی نداشته باشیم که خداوند و پیغمبر و وظیفه و عمل کردنی بر دوش ما هست ، رفتار های اخلاقی در جان ما نفوذ نمی کند . ظاهر کسی که متعبد به شرع نیست ، گولتان نزند ، ها !
  ممکن است در مواقع راحتی و آسانی خیلی اخلاقی خوبی (ظاهرا) داشته باشد ولی در مواقع اضطراری اون بنده خدا رو ببینید . ببینید در مواقع حساس هم همان رفتار را دارند یا نه ! مواقعی که شرایط دلخواهشان نباشد ؛ از کوره در میروند و یا ….

  مثال بزنم : علامه طباطبایی در گذر خان قم عبور می کردند ، پسر بچه ای که سوار بر دوچرخه اش بوده ، محکم می زند به علامه ، علامه به یک طرف پرت می شوند ، آن پسر بچه دوچرخه سوار هم به یک طرف (من و شما بودیم چه رفتاری نشان می دادیم ؟ ) علامه بلند می شود و میرود به سمت پسر بچه ، می گوید : چیزی نشده! ببرمت دکتر (( توجه : علامه وقت فکر کردن و فیلم بازی کردن رو نداشتن ، علامه به خاطر اینکه متعبد به شرع بودن اخلاقیات هم در ایشان نفوذ کرده بود . ))
  حالا پاسخ نهایی رو بدم ، البته خودتان تا اینجا جواب را فهمیدید .
  علت این که ما مثل نقل و نبات از الفاظ رکیک و بد استفاده می کنیم و میشنویم ؛ به خاطر این که متعبد به شرع نیستیم . یعنی عزیزم ما مشکلمان از #بی خدایی است ؛، عرض کردم ، دین به معنای روش زندگی است .
  وقتی ما روش زندگیمان اسلام ، یعنی تسلیم خدا بودن است ، پس چرا به روایات اسلامی گوش نمی دهیم .
  امام صادق علیه السلام می فرمایند :
  الفحش و البداء و السلاطة من النفاق
  فحش و بد زبانی و دریدگی از نشانه های نفاغ است .
  کافی – ج ۲ – ص ۳۲۵
  – وقتی توحید و یگانگی خدا در قلبمان آمد فهمیدیم خداوند کمال مطلق است و ما بنده ی او هستیم و وظایفی را بریمان تعیین کرده که در مسیر او حرکت کنیم و در مسیر کمال قدم بر می داریم و متعبد به شرع می شویم و از این مسیر هم لذت می بریم و در نتیجه #اخلاقیات در قلبمان و در وجودمان نفود می کند و ثابت می شود و در همچین فردی محال است فحش و غیبت و … مشاهده شود .
  و السلام علی من اتبع المهدی
  نوشته توسط : غلام حسین فاطمی

  منبع : یارگمنام

  10+

  این پست در تاریخ فوریه 22, 2018 توسط مدیریت یارگمنام ارسال شده است .

  3420
  10+
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H