به دلیل هزینه های بالای سرور های یارگمنام مجبور به قرار دادن تبلیغات همسان هستیم , لذا در صورت مشاهده تبلیغات غیر موضوع یارگمنام بدانید از روی جبر و مشکلات مالی می باشد . با تشکر مدیریت یارگمنام

عملیات مکه

انیمیشن عملیات مکه

بازدید : 13955 نفر ؛ دیدگاه : 3 دیدگاه
asabani-iran

ایران ، عصبانی ترین کشور دنیا ؟ ؟ ؟

بازدید : 6174 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه

بی حجابی مجازی

بازدید : 5603 نفر ؛ دیدگاه : بدون دیدگاه
رسانه یارگمنام</div>
 • شما در یارگمنام  

 •  
 • عظمت شیعه در اربعین 
 • هستید
 • عظمت شیعه در اربعین

  همه می آیند … مرد و زن ؛ پیر و جوان ؛ عاشق و معشوق … آری اینجا کربلاست . حریم امن ائمه … زینب (س) روز اربعین به کربلا رسید و با برادر خود سخن گفت . اما اینبار زینب (س) می گفت و حسین (ع) می شنید . آری عظمت شیعه پس از ۱۴۰۰ سال در حال نمایان است . پیاده روی اربعین یعنی عظمت شیعه …

  دهه محرمت، تاسوعا و عاشورایت چه با سرعت به پایان رسید حسین جان؛ هنوز چندی بیش نگذشته بود که مشکی پوش عزاخانه‌ات گشته بودیم، هنوز نگذشته اندک زمانی که سینه زن علی‌اصغرت شده بودیم و اشک ریز برادرت عباس(ع)… چه زود سعادت حضور در مراسم عزای شهادت از ما گرفته شد و چه غمبار است اگر برای عزای اربعینت نباشم و نتوانم بگریم، چه غمبار است اگر نتوانم ذکر یا حسین(ع) را در مراسم عزای اربعینت میان صحن بین الحرمین زمزمه کنم…سال‌ها می‌گذرد و قلب من همچنان مشتاق‌تر از دیروز با شنیدن نامت تپش می‌گیرد؛ هر صبحِ من با نام حسین شام می‌شود… آری مادرم کام مرا با تربت حسین(ع) گشود…آری نام حسین (ع) بر زبان من جاریست آن دم که آب می‌نوشم و یاد طفل شش ماهه‌اش گوشه چشمم را تر می‌کند… حسین جان، سرور من، امام خوبی‌ها و فداکاری‌ها، این بار مرا بپذیر مرا همین‌گونه که هستم بپذیر، بپذیر و بگذار قدم‌هایم کربلای تو را درک کند…‌

  ایام محرم الحرام یکی پس از دیگری می‌گذرد، روزهایی که درک آن قلبی بزرگ می‌خواهد، روزهایی که باید حسین (ع) را با طفل ۶ ماهه‌اش و با جانبازی برادرش عباس (ع) بشناسیم. فهم این روزها خلاصه در زیارت عاشوراست، خلاصه در ذکر یا ابوالفضل (ع) و حیف از آن زمانی که این محرم نیز بگذرد و ما در غفلت عاشورای حسین (ع) روزگار بگذرانیم…

  البته باید دانست که اربعین حسین (ع) نیز امتداد همین عاشوراست امتدادی که فرصتی دیگر برای دلدادگان به اهل بیتش به دست می‌دهد. اربعین چراغ و نوری از چلچراغ و مشعل عاشوراست و پیاده روی اربعین راهی برای رسیدن به این نور عاشورایی است.

  طی سالیان اخیر با اقدامی شایسته از سوی شیعیان و رهروان امامت روبه رو بودیم. اقدامی که توانسته احیاگر پیام عاشورا باشد و در این مسیر پیر و جوان و زن و مرد سر از پا نمی‌شناسند و برای حضور در این مراسم معنوی در حرکتند. در این میان مردمی از جنس آل الله نیز بی‌تابانه قدم برمی‌دارند، مردمی از شهر نور مردمی از سرزمین قم.

  این روزها شهر قم مشکی پوش حسین (ع) است و اکنون نیز برای حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در تب و تاب است و هر نهاد و سازمانی که متولی این امر مهم است برای حضور گرم در این مراسم در حال برنامه ریزی و اقدام است.

  یونس عالی پور معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به حضور موکب‌های استان در طول مسیر پیاده‌روی بیان کرد: حضور این موکب‌ها نقشی مهم در تبیین فرهنگ شهر قم دارد.

  وی با بیان اینکه مکان استقرار موکب‌ها در مسیر پیاده روی نیز مشخص شده است، ادامه داد: حضور روحانی و مبلغ در همه موکب‌ها برای تحقق اهداف فرهنگی ضروری است.

  عالی‌پور نقش دو موکب مسجد مقدس جمکران و آستان مقدس حضرت معصومه (س) را در این مراسم مهم و اثر گذار عنوان کرد و افزود: موکب‌های این دو نهاد نقشی ویژه در تبیین برنامه‌های فرهنگی دارند.

  معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم از حضور گروه‌های امدادرسان قم در این مراسم خبر داد و گفت: هدف از حضور این اکیپ‌ها خدمت رسانی هرچه بیشتر و مطلوب به زائران است.

  ابوالفضل جمالی مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم نیز از آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی برای خدمت رسانی به زائران خبر داد و گفت: این ناوگان آماده اعزام زائران به سایر مرزهای مجاز است.

  وی با تاکید بر بازدید فنی اتوبوس‌ها پیش از اعزام گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است ۷۰۰ اتوبوس طی چهار روز پایانی به مرز مهران عزیمت داشته باشد.

  مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم خاطرنشان کرد: سه روز پیش از فرارسیدن اربعین اعزام یک کارشناس حمل و نقل به مهران برای کنترل خدمات صورت می‌گیرد.

  اکبر رضایی رئیس سازمان حج و زیارت استان قم نیز با بیان اینکه تا کنون تعداد قابل توجهی برای حضور در این مراسم معنوی ثبت نام کرده‌اند، گفت: ورود زائرین بدون روادید به عراق امکان پذیر نیست و باید زائران نسبت به تهیه آن توجه داشته باشند.

  وی با تاکید بر ضرورت بیمه بودن زائران اربعین حسینی افزود: خوشبختانه امسال مقرر شده است تا آخرین اطلاعیه های مورد نیاز از طریق پیامک برای زائرین ارسال شود.

  رضایی با اشاره به اینکه هدف اصلی از راه‌اندازی موکب‌های حسینی خدمت رسانی به زائرین به ویژه در بحث اسکان است، یادآور شد: امیدواریم این موکب‌ها خدمات ویژه ای را برای زائرین حسینی به ویژه افرادی که از قم عازم کربلا می‌شوند ارائه دهند.

  اکبر مصطفوی کارشناس مسائل دینی نیز در قم با تاکید بر اینکه پیاده روی اربعین از یک مراسم مذهبی فراتر رفته است و به نماد عظمت شیعه شده است، افزود: حضور چندین میلیون زائر حسینی در کنار هم در عراق آن هم در زیر سایه تهدیدات تروریست‌های داعش نشان می‌دهد که شیعیان در پیگیری اهداف و آرمان‌های حسینی هیچ وقت کوتاه نخواهند آمد.

  وی با تاکید بر اینکه دوران مظلومیت شیعه به پایان رسیده است و ما شاهد عظمت و شکوه حسینیان هستیم، گفت: این مراسم متعلق به عراق و یا ایران و حتی شیعه نیست بلکه ندای جهان اسلام است که در برابر استکبار قرار گرفته است.

  این کارشناس مسائل دینی با تاکید بر اینکه هر قدمی که در این مسیر برداشته می‌شود مورد رضایت خداوند و اهل بیت (ع) است، گفت: امیدواریم امسال نیز این همایش بزرگ حسینی با عظمت و امنیت کامل برگزار شود.

  مصطفوی با اشاره به اینکه خوشبختانه یک عزم ملی برای راهیان این سفر معنوی پدید آمده است، یادآور شد: راه اندازی موکب‌های مردمی در عراق به ویژه از سوی ایرانی‌ها نشان دهنده پیوند دینی و ایمانی دو ملت است.

  در پایان باید گفت که اربعین حسینی فرصتی برای دلدادگان به آل الله است که عمق عشق خود را به خاندان کرم ابراز کنند؛ اربعین چله نشین غم خون خداست، اربعین عمق کینه و عداوت نسبت به دشمنان آل خداست، اربعین زبان گویای ضدیت با شمر زمان است، اربعین نماد پیوند شیعیان و عهد دوباره آنان برای خونخواهی از قاتلین ثارالله است، آری اربعین در پیش است و ما منتظر آن رویداد بزرگ، باشد که ما نیز از حسینیان محسوب شویم…

  منبع : رسانه فرهنگی و مذهبی یارگمنام ، خبرگزاری فارس

  1+

  این پست در تاریخ نوامبر 2, 2017 توسط مدیریت یارگمنام ارسال شده است .

  1171
  1+
  ارسال نظر
  1 . دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسانه یارگمنام در وب منتشر خواهد شد.
  2 . پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3 . پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تمامی حقوق اعم از قالب ها و نوشته ها نزد یارگمنام محفوظ می باشد و کپی برداری از آن ها پیگرد قانونی دارد . کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

  Coding By S-Mohammad-H